INNOVÁCIÓ ÉS TISZTA INSPIRÁCIÓ A VI. FLOW LEADERSHIP KONFERENCIÁN
Verseléssel indult a VI. Flow Leadership Konferencia a Flow Csoport és a Human Telex Consulting szervezésében, amely immáron 6. éve kínál egy teljes napot a vállalatvezetőknek, hogy rákapcsolódva a flow-élményre, izgalmas előadásokon és színes programokon keresztül nyerjenek egy nap színtiszta inspirációt, kapcsolatépítési lehetőségeket, feltöltődést és kikapcsolódást. A rendezvény idén április 11-ére esett, így az opening keynote előtt egy néhány perces, asztaltársasági bemutatkozás vette kezdetét a költészet napjának jegyében, természetesen verselve. A hazai és a szép számmal megjelent nemzetközi résztvevő és előadó lendülete és a jó hangulat egész nap kitartott, a flow-élménynek otthont adó Kempinski Hotel Corvinusban.
ÖNMAGUNK INSPIRÁLÁSA
Az első interaktív előadásban Suzanne és Enrique Zaldiva a leadership, vagyis a vezetés személyes folyamatát mutatták be. A házaspár eddig több mint 25 évet tanított a világ legkülönbözőbb egyetemein, és bár mindketten nagyon elfoglaltak, útban Firenze felé – ahol a 30. házassági évfordulójukat ünneplik –, tettek egy kis kitérőt, hogy megosszák tapasztalataikat a 2017-es Flow Konferencia résztvevőivel.
MEGÁLMODNI, ELINDÍTANI, SIKERRE VINNI
Izgalmas kerekasztal-beszélgetéssel folytatódott a délelőtt, olyan közéleti szereplőkkel, mint a két televíziós szakember: D. Tóth Kriszta, a WMN alapító-főszerkesztője és Pistyur Veronika, a Bridge Budapest egyik alapítója és megálmodója. A két meghatározó női vezető mellett Simó György kockázatitőke-befektető, a 3D-nyomtatás hazai úttörője ült le megvitatni olyan témákat, mint a jó vezetői attitűd vagy a félelmeinkkel való szembenézés.
TRADÍCIÓ ÉS INNOVÁCIÓ
Egy szekció-előadás keretében Hortobágyi T. Cirill pannonhalmi perjel arra mutatott rá, hogyan kapcsolódhat a vállalkozó kedv és a frissesség a hagyománnyal és a spiritualitással. Kifejtette, milyen példát és inspirációt jelenthet az üzleti élet vezetőinek egy ezeréves monostor szervezeti, illetve személyes megközelítésből. Kifejette, hogy a főapátság egy szeretetközösség, amelyben a szerzetes egy elkötelezett személy, aki Istent kereső életet él. Ehhez belső átalakulásra van szükség, amelyet különböző módszerek segítségével próbálnak elérni. Egyrészt az imádságnak és a munkának a harmóniájában szeretnének élni, illetve megteremteni a lehetőséget, hogy a szerzeteseknek napi 3 óra álljon rendelkezésére olvasásra. Ezt a belső átalakulást fogadalommal vállalja a szerzetes: el kell köteleződnie egy közösségben, elfordulnia a világi élettől, tökéletességre és engedelmes életre törekednie egy apát irányítása alatt.[/ms_custom_box]
MIT TANULHATUNK A STARTUPOKTÓL?
Tőtös Zsolt (HTC) vezetésével kerekasztal-beszélgetés folyt a startupokról is, amelynek résztvevői Bengyel Ádám, a FoxPost Zrt. alapítója és vezérigazgatója; Szekeres Péter, a Neticle Technologies egyik alapítója és Zalai Ágnes, a Nosalty online gasztronómiai és receptoldal, (korábban Concord) voltak. A beszélgetés témája a startup és a közép- vagy nagyvállalat közti különbség volt, és az, hogy vajon tőlük eltérően működnek-e.
Fotó: Kiss András
A teljes cikket olvassa el a Business Class Magazin ÉLENJÁRÓK című lapszámában!
Fizessen elő nyomtatott vagy digitális formában!